Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe (endodontyczne) to sposób, by uratować ząb z nieodwracalnie uszkodzoną miazgą przed usunięciem. W naszej klinice wykonujemy je pod mikroskopem, co gwarantuje maksymalną precyzję w opracowaniu kanałów, a zatem skuteczność zabiegu. Proces leczenia kontrolujemy za pomocą radiowzjografii (komputerowe zdjęcia rentgenowskie).

Ząb do leczenia kanałowego

Do objawów, które wskazują na konieczność zastosowania leczenia kanałowego należą: ból zęba (również podczas jedzenia), sinienie zęba, nadwrażliwość na zimno i ciepło, obrzęk dziąseł. Do leczenia kwalifikuje lekarz po zebraniu wywiadu i przeprowadzeniu badań diagnostycznych.

Jak przebiega leczenie kanałowe?

  • Leczenie poprzedzamy diagnostyką radiologiczną.
  • Stosujemy skuteczne znieczulenie miejscowe (podawane komputerowo w bezbolesny sposób). Istnieje również możliwość przeprowadzenia całkowicie bezstresowego leczenia w narkozie.
  • Przystępujemy do preparacji korony zęba, by usunąć tkanki próchnicowe i stworzyć dostęp do jamy zęba.
  • Zabezpieczamy powstałą w wyniku zabiegu przestrzeń.
  • Ponieważ martwy ząb jest bardziej podatny na złamania, wskazane, a nawet konieczne jest pokrycie go koroną porcelanową po uprzedniej, specjalnej odbudowie na sztyfcie (kompozytowym, tytanowym lub złotym). Odbudowę taką najlepiej zrobić maksymalnie do 6 miesięcy od zakończenia leczenia zęba. Tak wyleczony ząb może posłużyć nawet kolejne 20 lat!

 

Poznaj więcej usług