Leczenie zębów u dzieci

Stomatologia dziecięca

Zęby mleczne mają delikatniejszą budowę niż zęby stałe. Ich korzenie są mniejsze i cieńsze, a szkliwo słabiej zmineralizowane. Co więcej, dzieci dopiero uczą się prawidłowej higieny jamy ustnej, często nie oczyszczając zębów dokładnie i regularnie. To wszystko sprzyja rozwojowi próchnicy, która z mleczaków może błyskawicznie przenieść się na dopiero co wyrzynające się zęby stałe. Dlatego tak ważne są zabiegi profilaktyczne, takie jak lakowanie i lakierowanie zębów, które zapewnią dodatkową ochronę dziecięcego uśmiechu.

Czy zęby mleczne warto leczyć?

Tak! Próchnica z nieleczonych mleczaków może błyskawicznie rozprzestrzenić się na zęby stałe. Co więcej, zbyt wczesne wypadnięcie zębów mlecznych sprzyja powstawaniu wady zgryzu.

Próchnica u dzieci

Gdy już mamy do czynienia ze zmianami próchnicowymi, nie ma co zwlekać. W naszym gabinecie bezbolesne jest nie tylko leczenie, ale i znieczulenie. Środek znieczulający podajemy komputerowo, dzięki czemu mały pacjent nie odczuwa nieprzyjemnego rozpierania tkanek.

W trakcie zabiegu dbamy o to, by dziecko czuło się bezpiecznie, staramy się nawiązać nić porozumienia. Hitem wśród najmłodszych pacjentów są kolorowe plomby, które stosujemy oprócz tradycyjnych wypełnień.

Po leczeniu dziecko otrzymuje nagrodę za bohaterstwo. W ten sposób budujemy sympatię, pozytywne skojarzenia, które w przyszłości zaowocują brakiem problemu z ponowną wizytą w gabinecie stomatologicznym. Co pół roku zapraszamy na bezpłatną wizytę kontrolną.

 

Poznaj więcej usług