Przebarwienia zębów

Przebarwienia na zębach

Przebarwienie zębów jest częstym zjawiskiem, powiązanym z problemami natury klinicznej i estetycznej. Kolor uśmiechu można poprawić skutecznie, a zarazem bezpiecznie dla szkliwa i dziąseł, wybierając metody rekomendowane przez doświadczoną higienistkę lub lekarza.

Przyczyny przebarwień zębów są różne. Mogą je powodować czynniki zewnętrzne, jak i wewnętrzne – do najczęstszych należą: kamień nazębny, palenie papierosów, picie mocnej kawy i herbaty w dużych ilościach, bakterie chromogenne, płukanki i leki, w tym tetracykliny.

W przypadku niewielkich przebarwień zadowalający efekt często przynosi profesjonalna higienizacja – zabieg usunięcia kamienia i osadu nazębnego w gabinecie stomatologicznym. Jesteśmy Certyfikowanym Gabinetem Guided Biofilm Therapy®, dzięki czemu higienizacja jest komfortowa, bezbolesna, skuteczna, a jednocześnie bezpieczna dla tkanek twardych i miękkich (także przy nadwrażliwości).

Stosujemy również wybielanie nakładkowe (pacjent otrzymuje indywidualnie dopasowane nakładki na zęby oraz środek wybielający w odpowiednim stężeniu – nakładki z nałożonym wewnątrz środkiem zakłada na zęby na noc według zaleceń stomatologa) i wybielanie laserowe zębów (dzięki laserowi już w ramach jednej wizyty możemy rozjaśnić uśmiech nawet o kilkanaście odcieni).

Ząb przeleczony kanałowo ma tendencję do sinienia i stopniowo coraz mocniej odznacza się kolorem od pozostałych. Wówczas przeprowadzamy wewnętrzne wybielanie martwego zęba – po zabezpieczeniu korzenia, w komorze umieszczamy środek wybielający i zakładamy tymczasowy opatrunek. Środek wymieniamy kilkukrotnie do momentu uzyskania zadowalającego koloru korony obumarłego zęba.

W przypadku dużych przebarwień, uszkodzeń mechanicznych lub w sytuacji, gdy pacjentowi zależy na spektakularnym efekcie w krótkim czasie, proponujemy rozwiązania protetyczne – licówki i korony porcelanowe.

 

Danecka

Przebarwienie zębów – metamorfozy

Przebarwienia na zębach

Przed

Przebarwienia metamorfoza

Po

Przebarwienia na zębach

Przed

Przebarwienia metamorfoza

Po

Przebarwienia na zębach

Przed

Przebarwienia metamorfoza

Po

Poznaj więcej usług