Korekcja owalu twarzy

Wolumetria twarzy

Wolumetria (lifting i modelowanie konturów twarzy), to zabieg polegający na przywróceniu utraconej objętości i poprawie owalu twarzy. Preparat na bazie kwasu hialuronowego (substancji naturalnie występującej w skórze) stosujemy do wypełnienia okolicy policzków, kości jarzmowych, skroni oraz podbródka. W miejscu iniekcji skóra jest odżywiona, nawilżona i uelastyczniona. Zmarszczki zostają znacznie spłycone.

Wskazania do zabiegu wolumetrii

  • wiotka i obwisła skóra twarzy w wyniku procesu starzenia lub wskutek ubytku masy ciała, konieczność konturowania linii żuchwy i podbródka oraz poprawy owalu twarzy,
  • zbyt szczupła twarz (przez co wydaje się być starsza),
  • nieestetyczne zagłębienia, bruzdy i zmarszczki,
  • opadające policzki, tzw. chomiki,
  • cienie pod oczami.

Jak przebiega wolumetria?

W trakcie wolumetrii gęsty, usieciowany kwas hialuronowy podajemy głęboko w tkankę podskórną za pomocą igły lub kaniuli. Zabieg w znieczuleniu miejscowym jest bezbolesny, jednak w trakcie aplikacji pacjent może odczuwać delikatne rozpieranie tkanek. Po zabiegu przez kilka dni może utrzymywać się niewielka tkliwość, rzadko drobne siniaczki w miejscu wkłucia.

Efekty wolumetrii

Efekt wolumetrii to przede wszystkim odmłodzenie i poprawa wyglądu twarzy. Za pomocą kwasu hialuronowego przywracamy objętość, wypełniamy bruzdy i zmarszczki, korygujemy kształt. Rezultat zabiegu jest natychmiastowy i bardzo naturalny – utrzymuje się od 12 do 18 miesięcy.

 

Poznaj więcej usług