Protezy

Protezy zębowe na implantach

Implanty zębowe nie tylko zwiększają komfort użytkowania protezy, ale i zapobiegają postępującemu zanikowi kości. Możemy je zastosować zarówno w przypadku protez wyjmowanych i stałych, częściowych i całkowitych.

Wyjmowana proteza na implantach

W przypadku całkowitego bezzębia wystarczą 2 implanty w żuchwie i 4 w szczęce, by poprawić komfort żucia i zapewnić stabilne mocowanie protezy zębowe na elementach retencyjnych – czyli zatrzaskach kulkowych, belce lub teleskopach.

Implanty zapobiegają zanikowi kości oraz zapewniają stabilizację protezy, natomiast elementy kotwiczące umożliwiają jej swobodne wyjmowanie, np. w celu dokładnego umycia. Proteza zębowa na implantach nie zaburza odczuwania smaku (przez brak elementów blokujących podniebienie) i jest rozwiązaniem wysoce estetycznym, często nie do odróżnienia od naturalnego uzębienia.

Stała proteza na implantach

Wszczepienie większej liczby implantów umożliwia mocniejsze osadzenie protezy, a tym samym większą wygodę w jej użytkowaniu. Jeżeli zamocujemy 5-6 implantów w dolnej szczęce lub 6-9 w górnej, możemy wykonać niezdejmowany most porcelanowy lub „overdenture”, czyli stałą protezę przykręconą do implantów.

Zalety stałej protezy na implantach:

  • stabilność i brak konieczności używania kleju do protez – nie ma możliwości, by proteza wypadła,
  • doskonała estetyka – jak naturalne zęby,
  • brak ograniczeń w diecie i radość z jedzenia – pacjent może dowolnie komponować swoje posiłki (ponieważ żaden pokarm nie przesunie protezy w trakcie żucia) oraz cieszyć się pełnią smaku (proteza na
  • implantach nie zaburza odczuwania smaku),
  • radość z mówienia – proteza na implantach nie powoduje problemów z artykulacją, co może mieć miejsce w przypadku źle dopasowanych, przemieszczających się, odkształconych protez ruchomych,
  • prosta higiena jamy ustnej – jak w przypadku zębów stałych,
  • zahamowany zanik kości dzięki implantom i siłom nacisku przenoszonym na kość,
  • trwałość – stała proteza na implantach to najczęściej rozwiązanie na całe życie,
  • komfort – pacjent może uśmiechać się szeroko i być pewny, że proteza pozostanie na swoim miejscu.

 

Danecka

Protezy zębowe – metamorfozy

Protezy przed

Przed

Protezy po

Po

Protezy przed

Przed

Protezy po

Po

Protezy przed

Przed

Protezy po

Po

Protezy przed

Przed

Protezy po

Po

Poznaj więcej usług