Higiena

Profilaktyka stomatologiczna

Domowa higiena jamy ustnej nie wystarczy, by utrzymać zęby własne lub implanty. By przez długi czas cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem, poza regularnymi wizytami kontrolnymi w gabinecie stomatologicznym, należy również poddawać się zabiegom profilaktycznym, w tym profesjonalnej higienizacji zębów.

Usuwanie osadu i kamienia nazębnego poza walorami zdrowotnymi ma również aspekt estetyczny – rozjaśnia uśmiech. W przypadku większych przebarwień proponujemy w zależności od oczekiwań i potrzeb pacjenta wybielanie zębów: nakładkowe lub laserowe.

Dzięki lakowaniu zębów uszczelniamy w nieinwazyjny, bezpieczny i całkowicie bezbolesny sposób bruzdy i zagłębienia w zębach, które trudniej dokładnie oczyścić w ramach codziennej higieny jamy ustnej. Lakowanie ma szczególne znaczenie w przypadku dzieci i pozwala znacznie zredukować ryzyko próchnicy,

Lakierowanie zębów (fluoryzacja) jest również całkowicie bezbolesnym i szybkim zabiegiem profilaktycznym wskazanym nie tylko dla dzieci, ale i pacjentów dorosłych (zwłaszcza po higienizacji).

 

Poznaj więcej usług