Ortodoncja

Gabinet ortodontyczny

Leczenie ortodontyczne pozwala na przywrócenie prawidłowego ułożenia zębów szczęki i żuchwy względem siebie, wyrównuje i właściwie ustawia zęby w łuku zębowym.

Równe, prawidłowo ustawione zęby to nie tylko kwestia estetyki, ale i zdrowia. Nieleczone wady zgryzu mogą powodować choroby przyzębia, dziąseł i zmiany w stawach skroniowo-żuchwowych. Zęby stłoczone, zrotowane, stojące poza łukiem zębowym utrudniają prawidłowe czyszczenie, co sprzyja rozwojowi próchnicy. Bóle głowy, nocne bezdechy, nieprawidłowa postawa ciała, problemy trawienne – powodem tych dolegliwości również może być krzywy zgryz.

Nie ma górnej granicy wiekowej dla rozpoczęcia leczenia ortodontycznego. Jesteśmy partnerem INVISALIGN – innowacyjnego leczenia nakładkowego. Dzięki przezroczystym, indywidualnie zaprojektowanym nakładkom, prostowanie zgryzu jest komfortowe, dyskretne, skuteczne, a w wielu przypadkach również szybsze od leczenia tradycyjnym aparatem.

 

Ortodoncja Katowice

Nakładki Invisalign

Dla pacjentów żyjących w ciągłym ruchu, których nie satysfakcjonuje leczenie tradycyjnym, mało estetycznym aparatem ortodontycznym, mamy doskonałą, niewidoczną alternatywę.

INVISALIGN to aparat w postaci przezroczystych nakładek (alignerów), które dopasowujemy indywidualnie do warunków zgryzowych pacjenta za pomocą zaawansowanej technologii obrazowania 3D. Dzięki nowoczesnemu skanerowi wewnątrzustnemu iTero oraz cyfrowemu projektowaniu uśmiechu, pacjent już na początku leczenia może zobaczyć wizualizację efektów noszenia aparatu na ekranie komputera (wirtualna symulacja procesu leczenia).

Invisalign czy tradycyjny aparat stały?

INVISALIGN jest:

  • dyskretny – w przeciwieństwie do aparatu stałego, przezroczystych nakładek właściwie nie widać;
  • komfortowy w noszeniu – nie posiada żadnych metalowych elementów, które mogłyby ranić język i dziąsła;
  • zdejmowany – pacjent samodzielnie zdejmuje i zakłada nakładki, dzięki czemu nie musi zmieniać diety, a higiena jamy ustnej pozostaje tak prosta, jak wcześniej (wystarczy zdjąć nakładki przed posiłkiem czy
  • szczotkowaniem, a następnie założyć je z powrotem – w przypadku aparatu stałego nie ma takiej możliwości, pacjent musi unikać twardych, barwiących posiłków i napojów, a codzienna higiena jest utrudniona);
  • skuteczny jak tradycyjny aparat – co więcej, zdarza się, że leczenie INVISLIGN trwa nawet krócej.

Jak przebiega leczenie aparatem Invisalign?

Leczenie dzielimy na kilka etapów, w trakcie których przekazujemy pacjentowi kolejne zestawy nakładek, dopasowanych do zachodzących w zgryzie zmian. Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad procesem prostowania uśmiechu. W każdym etapie przesuwamy inne zęby, co zapewnia maksymalną skuteczność. Czas leczenia jest w dużej mierze uzależniony od pacjenta, zazwyczaj porównywalny do czasu leczenia tradycyjny aparatem lub krótszy.

Niewidoczne i komfortowe leczenie ortodontyczne? Odpowiedź jest jedna: INVISALIGN!

 

Ortodoncja – metamorfozy

Ortodoncja przed

Przed

Ortodoncja po

Po

Ortodoncja przed

Przed

Ortodoncja po

Po

Ortodoncja przed

Przed

Ortodoncja po

Po

Poznaj więcej usług