Protezy ruchome

Całkowita lub częściowa utrata zębów może zostać uzupełniona dzięki protezom. Protezy ruchome to uzupełnienia zdejmowane – wśród nich wyróżniamy:

Protezy szkieletowe

Protezy częściowe szkieletowe składają się z cieniutkiej i bardzo wytrzymałej części metalowej (metalowy szkielet) i pięknych zębów akrylowych. Możemy je wykonywać, gdy pacjent posiada co najmniej kilka własnych zębów, na których mogłyby opierać się klamry utrzymujące protezę. Protezy szkieletowe mają bardzo dużą trwałość i są bardziej higieniczne niż częściowe protezy całkowicie akrylowe.Etapy wykonywania protezy:

  • wyciski wstępne
  • ustalenie wysokości zgryzu, wyciski precyzyjne na łyżkach indywidualnych
  • przymiarka protezy woskowej z ustawionymi zębami
  • oddanie gotowej protezy
  • wizyta kontrolna

Protezy złożone (bezklamrowe)

Są to uzupełnienia protetyczne składające się z koron porcelanowych lub teleskopowych na stałe zacementowanych na zębach i ruchomych zdejmowanych protez. W ten sposób uzyskujemy najlepszy efekt estetyczny (brak metalowych klamer, drucików na zębach) i doskonałe umocowanie protezy. Tak wykonane protezy są pod wieloma względami dużo bardziej komfortowe niż standardowe protezy z klamrami.

Protezy teleskopowe

Protezy teleskopowe możemy wykonać wykorzystując własne zęby pacjenta lub wszczepione implanty zębowe. Są one bardzo trwałe i mogą być użytkowane przez wiele lat. Korony teleskopowe, które są częścią tych protez, są wykonane z najwyższej jakości materiałów np. złota. Nawet po wielu latach i utracie niektórych zębów możliwa jest modyfikacja istniejącej protezy teleskopowej.

Protezy zębowe całkowite wykonujemy z doskonałej jakości akrylu oraz równie dobrych jakościowo, bardzo estetycznych zębów akrylowych, które idealnie imitują ładne, naturalne uzębienie

 

Dentysta Danecka

Poznaj więcej usług